Aktualności (archiwum)wstecz-aktualneWstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności")

Bezpłatna linia wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego dla seniorów, osób w kryzysie psychicznym i osób doświadczającej pomocy

2020-05-14

Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu – w związku z trwającym stanem epidemii uruchomił linię wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Porady udzielane są bezpłatnie.

Ze wsparcia mogą skorzystać :
osoby starsze ( Wsparcie dla seniorów obsługiwane jest przez Fundację ORCHidea. )
osoby w kryzysie psychicznym (Wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich rodzin obsługiwane jest przez Stowarzyszenie Osób i Rodzin Na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”)
osoby doświadczające przemocy (Wsparcie dla osób doświadczających przemocy obsługiwane jest przez Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej (PCPS).

Wielkopolska INFOlinia Wsparcia dostępna jest w godzinach od 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu pod wskazanymi w załącznikach numerami telefonów lub adresami e-mail.

Dołączone pliki:


Życzenia wielkanocne

2020-04-09

logo


10 kwietnia 2020r. biuro GOPS w Wijewie będzie nieczynne

2020-04-09

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2020r. (piątek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie będzie nieczynny .

Za utrudnienia przepraszamy.


Zajęcia komputerowe dla seniorów zawieszone do odwołania

2020-03-24

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 i w trosce o bezpieczeństwo uczestników informujemy, że zajęcia komputerowe w ramach projektu „Cyfrowa Wielkopolska” dla Seniorów 65 + zostają zawieszone na dalszy okres do odwołania. Będziemy informować o ponownym wznowieniu zajęć.


Uwaga Seniorzy !

2020-03-16

Jeśli jesteś osobą starszą, to znaczy że jesteś w grupie najbardziej narażonej na infekcje. W związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór zaleceń, które pozwolą zminimalizować zagrożenie.

Nie wychodź z domu bez wyraźnej przyczyny,
• Wszystkie sprawy urzędowe możesz załatwić drogą elektroniczną. Jeśli nie masz dostępu do internetu, poproś kogoś z rodziny. Jeśli nie są to sprawy pilne, załatw je w późniejszym terminie.
Zakupy powierz komuś z rodziny. Jeśli jesteś samotny, poproś sąsiada. Nie dawajcie pieniędzy na zakupy osobom, których nie znacie!
Unikaj kontaktu z dziećmi i młodzieżą, którzy mogą przechodzić koronawirusa bezobjawowo, jednocześnie zarażając innych,
Unikaj kontaktu z osobami, które są w trakcie kwarantanny
lub które w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z jednego z krajów,
w którym występuje koronawirus.
Nie dotykaj klamek, powierzchni ogólnodostępnych. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie,
• Chcąc uchronić się przed koronawirusem zadbaj o podstawy higieny , takie jak częste mycie rąk . Wirus znajdujący się na dłoniach ginie podczas ich dokładnego mycia. Należy używać wody z mydłem, a jeżeli nie mamy do nich dostępu – płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%),
Jeśli zaobserwujesz u siebie występowanie, któregoś z objawów, tj. kaszlu, trudności w oddychaniu, gorączki czy ogólnego osłabienia, bezzwłocznie powiadom telefonicznie
- Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lesznie 65-529-37-21
- Telefon alarmowy do Sanepidu w Lesznie 603-687-942


GOPS Wijewo


APEL O WSPARCIE DLA SENIORÓW

2020-03-16

Szanowni Państwo,

Wiemy, z doświadczeń innych krajów, że Seniorzy jako grupa społeczna, są osobami najbardziej podatnymi na zarażenie koronawirusem. Wiemy też, że w przypadku zarażenia konsekwencje mogą być bardzo poważne. Dlatego musimy maksymalnie chronić ich przed tym niebezpieczeństwem.

Starsze osoby w miarę możliwości powinny unikać wychodzenia na zewnątrz lub minimalizować liczbę takich wyjść.
Dlatego zwracam się do Państwa z apelem: zastanówcie się, czy w waszym otoczeniu, na waszej ulicy, mieszka osoba starsza, która potrzebuje pomocy. Idąc na zakupy, zaoferujcie pomoc. Okażmy solidarność z naszymi sąsiadami. Dziś może mieć ona dla nich kluczowe znaczenie.

Informuję że osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji i nie mogą liczyć na pomoc rodziny, ani sąsiadów powinny zgłaszać potrzebę wsparcia telefonicznie pod numer telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie 65-549-40-16

Wójt Gminy Wijewo
Mieczysław Drożdżyński


Szanowni mieszkańcy Gminy Wijewo

2020-03-16

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie Państwa i Pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie , od 16 marca br. w naszym Ośrodku będą obowiązywać następujące zasady funkcjonowania:

• Pracownicy Ośrodka pracują w dotychczas obowiązujących godzinach, jednak nie będzie odbywała się BEZPOŚREDNIA obsługa osób wymagających pomocy
• osoby, które muszą załatwić sprawę w Ośrodku proszone są w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 65 549 40 16,
• zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw: telefonicznie, pocztą elektroniczną pod adresem: gopswijewo@wp.pl , platformę e-PUAP, pocztą tradycyjną,
• obsługa interesantów odbywała będzie się wyłącznie w sprawach pilnych, na parterze holu głównego Urzędu Gminy Wijewo, na którym będzie prowadzona ograniczona obsługa,
• pracownicy Ośrodka pozostają do Państwa dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny,
• Informujemy , że wypłata świadczeń i zasiłków będzie odbywała się zgodnie z planem.

Dziękujemy za zrozumienie!


Informacja w sprawie obowiązku ponoszenia przez wnioskodawcę opłaty za drugi rodzaj Karty Dużej Rodziny

2020-03-06

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku wnioskodawca ponosi opłatę za domówienie drugiego rodzaju Karty Dużej Rodziny.
Co do zasady Karta przyznawana jest bezpłatnie.
Opłatę należy wnieść w sytuacji, gdy właściciel posiada ważną Kartę i chce do tej posiadanej Karty domówić jej drugą formę np. posiada kartę w formie tradycyjnej (plastikowej) i wnioskuje o kartę elektroniczną (aplikacja na telefon).
Przyznanie drugiej formy Karty podlega opłacie w wysokości 9,21 zł za każdą domówioną Kartę (kwota ta nie podlega waloryzacji).

Opłatę za wydanie Kart należy wnieść na rachunek bankowy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie.


"Kryzysownik "– informator dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich

2020-03-04

Zachęcamy do zapoznania się informatorem dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Kryzysownik zawiera wskazówki jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego i dokąd zwrócić się o pomoc.

Informator został opracowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc".


Prezentacja w formacie PDF do pobrania poniżej

Dołączone pliki:


Życzenia świąteczne

2019-12-23

logo


Uwaga ! Zmiana godzin pracy GOPS w Wijewie

2019-10-02

Informujemy, że dnia 01 listopada 2019 r. zmianie ulegną godziny pracy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie.

Harmonogram:

Poniedziałek 7.00 - 16.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 14.00


INFORMACJA O TERMINACH SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES ŚWIADCZENIOWY 2019/2020

2019-06-26

logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, o możliwości składania wniosków o przyznanie:

• Świadczeń wychowawczych w ramach programu "Rodzina 500+"
• Świadczeń z funduszu alimentacyjnego
• Świadczenia „Dobry Start” 300+
• Zasiłku rodzinnego

Wnioski można składać w formie:
elektronicznej - już od 1 lipca 2019 r.
• tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2019 r.
w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie .

UWAGA!

Od 1 lipca 2019r. uprawnione do świadczenia z programu „Rodzina 500+” będą wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019r.


Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 r., składają od 1 lipca 2019 r. jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.
W ten sposób otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.).


Terminy wypłat świadczeń

2019-06-26

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze 500+, na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami:

- w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.
- we wrześniu 2019 r.oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.
- w październiku 2019r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.
- w listopadzie 2019r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 r.
- w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami:

- do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada br.,
- od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia,
- od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

(UWAGA! złożenie wniosku w miesiącu grudniu br. powoduje brak możliwości otrzymania przysługujących świadczeń rodzinnych za miesiąc listopad 2019 r.)

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia Dobry Start „300+” są przyjmowane do dnia 30 listopada danego roku. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie Dobry start złoży wniosek :

- do dnia 31 sierpnia ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 września.
- w okresie od 1 września do 30 listopada , ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku.


Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 - bez kryterium dochodowego

2019-06-03

logo

Od 1 lipca 2019r. zmienia się ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci i uprawnione do świadczenia z programu „Rodzina 500+” będą wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny.

Wnioski o przyznanie wsparcia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej (przez bankowość elektroniczną, portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS) – od 1 lipca 2019 r.

Po 1 lipca należy złożyć jeden wniosek na wszystkie dzieci, nawet na te dzieci, które mają przyznane świadczenie do 30.09.2019r., na podstawie decyzji wydanej w 2018r.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od lipca br. wniosek należy złożyć w terminie do 30.09.2019 r.
W przypadku złożenia wniosku od 01.10.2019 r. świadczenie będzie przysługiwało odpowiednio od miesiąca złożenia wniosku.

Świadczenia 500 + będą przyznawane do 31 maja 2021r. w formie informacji o przyznaniu świadczenia. Po 1 lipca odstępuje się od wydania decyzji administracyjnej w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego, a informacja o przyznaniu będzie przekazana na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej. W przypadku braku adresu e-mail świadczeniobiorca może odebrać taką informację o przyznanym świadczeniu w organie rozpatrującym wnioski.

Przyjmowanie i wydawanie wniosków w formie tradycyjnej odbywać się będzie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie:

- w poniedziałki od godziny 7:30 do 17:30,
- od wtorku do piątku od godziny 7:30 do 15:00.

Dołączone pliki:


Ogłoszenie - STAŻ

2019-03-21

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż dofinansowany przez urząd pracy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż na stanowisko ds. obsługi świadczeń wychowawczych (500+) i świadczeń rodzinnych.

Warunki:
- osoba zarejestrowana jako bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie
- wykształcenie wyższe lub średnie (preferowane ekonomiczne)
- uprzejmość, komunikatywność, sumienność i staranność
- umiejętność obsługi komputera

Osoby zainteresowane mogą składać podania w siedzibie GOPS w Wijewie
ul. Parkowa 1, 64-150 Wijewo
pokój nr 5 w godzinach od 7.30 do 15.00 do dnia 29 marca 2019r.
Więcej informacji pod nr telefonu 65-549-40-16


Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo

2019-02-15

Dnia 13 lutego b.r. jak co roku, z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Na salę wiejską w Brennie przybyli nasi mieszkańcy z Gminy Wijewo w wieku emerytalnym oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wijewo- Mieczysław Drożdżyński, Przewodnicząca Rady Gminy Wijewo- Maria Rąk oraz proboszcz Parafii Brenno- ksiądz Andrzej Sotek, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim seniorom. Wójt podkreślił fakt, iż najstarsze pokolenie ludzi jest skarbnicą wiedzy, doświadczeń, wspomnień - także na temat wydarzeń z historii naszej Gminy którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie.

W części artystycznej imprezy swoje umiejętności taneczne i aktorskie doskonale zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wijewa i Brenna pod okiem nauczycielek: D. Pytlik, M. Wojciech i M. Klamka. Gościnnie w przedstawieniu " Bajkowy ambaras " wystąpił p. Stanisław Wolniczak.

Jak co roku, uroczystość cieszyła się dużą popularnością- przebyło ok. 180 Seniorów z całej gminy, którzy mieli okazje spotkać się i porozmawiać przy kawie i ciepłym poczęstunku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie składa serdeczne podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół w Brennie i Szkoły Podstawowej w Wijewie oraz Paniom z Koła Gospodyń w Brennie za pomoc w organizacji poczęstunku.

Do zobaczenia za rok!

Dołączona galeria:

Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo 

pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


  Życzenia

  2018-12-21

  logo


  WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY

  2018-12-03

  czytaj całość publikacji "WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY"

  Dołączone pliki:


  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, informuje, że od 01.07.2018 r. jest realizatorem Rządowego Programu ,,Dobry Start

  2018-07-19

  Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:

  - elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych,

  - tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie, ul. Parkowa 1.
  - w poniedziałki w godzinach od 08.00 do 17.30 ,
  - od wtorku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00.

  Ponadto, w związku ze zbliżającym się okresem zasiłkowym 2018/2019 informujemy również, że wnioski o ustalenie prawa do:
  • świadczeń rodzinnych
  • funduszu alimentacyjnego
  • świadczeń wychowawczych ( 500 +)
  można składać od dnia 01.07.2018r. (elektronicznie), natomiast tradycyjnie (w wersji papierowej) od dnia 01.08.2018 r.

  Terminy składania wniosków w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego 2018/2019

  W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2018 roku .
  W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2018 roku do 31 października 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2018 roku .
  W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami od 01 listopada 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku .
  Informujemy, że wysokość kryterium dochodowego oraz kwoty zasiłków pozostają bez zmian.

  Terminy składania wniosków na fundusz alimentacyjny 2018/2019

  W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2018 roku.
  W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2018 roku , do dnia 30 września 2018 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2018 roku .
  Świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały , jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725zł .

  Terminy składania wniosków na świadczenia wychowawcze 2018/2019

  Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia 2018 roku przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października 2018 roku . Złożenie wniosku w okresie od 1 września do 30 września 2018 roku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada 2018 roku. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 października do 31 października 2018 roku przyznanie i wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2018 roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 30 listopada 2018 roku , ustalenie prawa do świadczenia oraz jego wypłata przysługuje od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia 2018 roku do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.


  „Dobry Start" dla ucznia

  2018-06-12

  logo


  W dniu 30 maja 2018r. Rząd ustanowił program „Dobry start ”, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

  czytaj całość publikacji "„Dobry Start" dla ucznia"


  OGŁOSZENIE

  2018-04-13

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż dofinansowany przez urząd pracy

  czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE"


  Życzenia

  2018-03-27

  logo


  SPOTKANIE SENIORÓW 2018

  2018-01-30

  W dniu 29 stycznia 2018 r. z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie odbyło się tradycyjne „Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo”.

  czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW 2018 "

  Dołączona galeria:

  SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


   UWAGA!!!

   2017-12-01

   KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BRENNIE ORAZ GOPS WIJEWO ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ ODZIEŻY, ZABAWEK, MASKOTEK UŻYWANYCH.

   czytaj całość publikacji "UWAGA!!!"

   Dołączone pliki:


   TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - FUNDUSZ ALIMENTACYJNY I ŚWIADCZENIA RODZINNE

   2017-07-31

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że
   Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO oraz wnioski o ustalenie prawa do ZASIŁKU RODZINNEGO na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą przyjmowane
   od 1 sierpnia 2017r.

   Wnioski można pobierać i składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie
   ul. Parkowa 1, pokój nr 5
   w poniedziałki w godzinach od 08.00 do 17.30 ,
   od wtorku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00.
   • Terminy składania wniosków na fundusz alimentacyjny 2017/2018
   W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2017 roku.
   W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2017 roku , do dnia 30 września 2017 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2017 roku .
   Świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały , jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725zł .
   Świadczenia są przyznawane na okres 12 miesięcy - od 01 paździenika do 30 września następnego roku.
   • Terminy składania wniosków w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego 2017/2018
   W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2017 roku .
   W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2017 roku do 31 października 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2017 roku .
   W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami od 01 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku .
   Informujemy, że wysokość kryterium dochodowego oraz kwoty zasiłków pozostają bez zmian.
   Kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego to 674zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie , a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności kryterium wynosi 764zł.

   PRZYPOMINAMY , ŻE DO WNIOSKÓW NIE TRZEBA DOŁĄCZAĆ ZAŚWIADCZEŃ Z URZĘDU SKARBOWEGO O DOCHODACH Z 2016r.

   JEDYNIE PRZEDSIĘBIORCY ROZLICZAJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW O ZRYCZAŁTOWANYM PODATKU DOCHODOWYM OD NIEKTÓRYCH PRZYCHODÓW OSIĄGANYCH PRZEZ OSOBY FIZYCZNE (RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY LUB KARTA PODATKOWA)
   OD NOWEGO OKRESU ZASIŁKOWEGO SĄ ZOBOWIĄZANI DO DOSTARCZENIA :
   • Zaświadczenia naczelnika urzędu skarbowego , dotyczące członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne , zawierające informacje o : formie opłaconego podatku , wysokości przychodu , stawce podatku i wysokości opłaconego podatku .


   TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE

   2017-07-31

   logo

   czytaj całość publikacji "TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE"

   Dołączone pliki:


   Czysty Aniołek

   2017-07-28

   W czerwcu br Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie koordynował Akcję "Czysty Aniołek" ,która polegała na zbiórce środków czystości dla Podopiecznych naszego Ośrodka., w szczególności dla dzieci.
   Zbiórkę prowadziliśmy przy pomocy Samorządowego Przedszkola w Wijewie, Szkoły Podstawowej w Wijewie oraz Zespołu Szkół w Brennie, gdzie dzieci i młodzież przynosiły mydła, szampony, pasty do zębów itp. Artykuły.
   Dzięki ofiarności mieszkańców Naszej Gminy udało nam się zebrać środki czystości, którymi obdarowaliśmy 13 potrzebujących rodzin z terenu Gminy Wijewo.
   Dziękujemy szkołom i przedszkolu za pomoc w organizacji zbiórki a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie i wielkie serce !

   Dołączona galeria:

   Czysty AniołekCzysty Aniołek

   Dołączone pliki:


   AKCJA „CZYSTY ANIOŁEK ” W GMINIE WIJEWO

   2017-05-05

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Czysty Aniołek 2017”, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły.

   czytaj całość publikacji "AKCJA „CZYSTY ANIOŁEK ” W GMINIE WIJEWO"

   Dołączona galeria:

   AKCJA „CZYSTY ANIOŁEK ” W GMINIE WIJEWO

    VIVA SENIORZY!

    2017-04-28

    12-13 maja 2017 MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

    Dołączona galeria:

    VIVA SENIORZY!VIVA SENIORZY!

    Dołączone pliki:


    Życzenia Wielkanocne

    2017-04-13

    logo


    Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER

    2017-02-23    Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zaprasza na Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER
    2014-2020

    czytaj całość publikacji "Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER"

    Dołączone pliki:


    Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego.

    2016-11-14

    Spis palcówek w załączniku.

    Dołączone pliki:


    INFORMACJA ŚWIADCZENIA RODZINNE I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY 2016/2017

    2016-08-19

    FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

    czytaj całość publikacji "INFORMACJA ŚWIADCZENIA RODZINNE I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY 2016/2017"


    Przedsiębiorstwo społeczne – to się opłaca!

    2016-07-21

    Osoby bezrobotne, czy z niepełnosprawnością mają teraz szansę na stworzenie dla siebie miejsca
    pracy. W ramach Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogą liczyć na wsparcie
    specjalistów oraz pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej m.in. w ramach spółdzielni
    socjalnej.

    Dołączone pliki:


    Rodzina 500 +

    2016-07-18

    Informacja w sprawie programu Rodzina 500+

    Dołączone pliki:


    OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA

    2016-07-01

    OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ dla Mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego

    czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA"

    Dołączone pliki:


    Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”

    2016-04-29

    logo

    czytaj całość publikacji "Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”"

    Dołączona galeria:

    Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”

     Instrukcja jak złożyć wniosek "Rodzina 500 plus" drogą on-line

     2016-03-25

     Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), ePUAP.

     czytaj całość publikacji "Instrukcja jak złożyć wniosek "Rodzina 500 plus" drogą on-line"

     Dołączone pliki:


     Program Rodzina 500 +

     2016-03-25

     Informujmy, że od 01 kwietnia 2016r. będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+.

     czytaj całość publikacji "Program Rodzina 500 +"


     Życzenia

     2016-03-24


     „Obudź swój potencjał”

     2016-03-22

     Wielkopolska Komenda Wojewódzka OHP prowadzi nabór kandydatów do projektu „Obudź swój potencjał”

     czytaj całość publikacji "„Obudź swój potencjał”"

     Dołączone pliki:


     SPOTKANIE SENIORÓW

     2016-03-02

     29 lutego 2016 roku z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie odbyło się spotkanie seniorów. Na spotkanie zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Gminy Wijewo w wieku emerytalnym tj.: kobiety urodzone do 31.03.1955 r. oraz mężczyźni urodzeni do 31.03.1950 r.

     czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW"

     Dołączona galeria:

     SPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓW

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (19 fot.)...


      Rodzina 500 plus

      2016-02-26

      logo

      czytaj całość publikacji "Rodzina 500 plus"

      Dołączone pliki:


      Obudź swój potencjał

      2016-02-25

      Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie zaprasza do udziału w programie "Obudź swój potencjał".

      czytaj całość publikacji "Obudź swój potencjał"

      Dołączone pliki:


      „Składanie wniosków przez internet”

      2016-01-12

      Od 1 stycznia 2016r. wnioski w sprawie świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, w sprawie Karty Dużej Rodziny lub w celu uzyskania pomocy społecznej można składać elektronicznie za pośrednictwem portalu www.empatia.mpips.gov.pl.

      czytaj całość publikacji "„Składanie wniosków przez internet”"


      „Złotówka za złotówkę”

      2016-01-12

      Od 2016r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o świadczeniach rodzinnych , która wprowadzi nową zasadę ustalania prawa do zasiłku rodzinnego tzw. „Złotówka za złotówkę”.

      czytaj całość publikacji " „Złotówka za złotówkę”"


      Świadczenie rodzicielskie

      2016-01-12

      Od 1 stycznia 2016 r. można nabyć prawo do nowego świadczenia rodzinnego – tj. świadczenia rodzicielskiego.
      Prawo do świadczenia rodzicielskiego przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a żadne z rodziców dziecka nie posiada prawa do zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego.

      czytaj całość publikacji "Świadczenie rodzicielskie"


      WYŻSZE ŚWIADCZENIA DLA RODZIN

      2015-11-03

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje , iż od 1 listopada 2015 wzrosło kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego. Wzrosły także kwoty zasiłków rodzinnych oraz niektórych dodatków do zasiłku rodzinnego.

      czytaj całość publikacji "WYŻSZE ŚWIADCZENIA DLA RODZIN"


      INFORMACJA

      2015-08-26

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na okres zasiłkowy 2015/2016 można składać w terminie od 1 sierpnia 2015r.

      czytaj całość publikacji "INFORMACJA"

      Dołączone pliki:


      Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020

      2015-07-16

      Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

      czytaj całość publikacji "Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020"

      Dołączone pliki:


      OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ dla Mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego

      2015-04-23

      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie ogłasza nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i rodziny zastępczej niezawodowej. Szkolenie w PCPR w Lesznie prowadzone jest według Programu PRIDE – Rodzinna Opieka Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
      Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Szczegóły w załączeniu.

      Dołączone pliki:


      SPOTKANIE SENIORÓW

      2015-02-05

      W dniu 29.01.2015r. na Sali GOK w Wijewie odbyło się spotkanie seniorów w wieku emerytalnym z całej gminy. Impreza ta jest organizowana corocznie z inicjatywy Wójta Gminy Wijewo - Pana Ireneusza Zająca. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie przybyło około 170 osób.

      czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW"

      Dołączona galeria:

      SPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓW

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


       Karta Dużej Rodziny

       2015-01-06

       Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania ze zniżek, m.in. w ramach ofert handlowych, kulturalnych, rekreacyjnych i transportowych na terenie całego kraju. Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny wg zasad określonych
       w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014r., poz. 1863). Aktualny wykaz instytucji i firm oferujących zniżki znajduje się na stronie:
       https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia?dzial=pliki

       Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
       1) w wieku do ukończenia 18 roku życia,
       2) w wieku do ukończenia 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
       a)szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
       b)szkole wyższej - do końca roku akademickiego
       -w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce zgodnie z oświadczeniem,
       3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

       Więcej informacji w załączniku nr 1.

       Dołączone pliki:


       UWAGA!!!

       2014-12-03

       KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BRENNIE ORAZ GOPS WIJEWO ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ ODZIEŻY UŻYWANEJ.

       czytaj całość publikacji "UWAGA!!!"

       Dołączone pliki:


       Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny!!!

       2014-11-12

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie zachęca wszystkich przedsiębiorców z gminy o włączenie się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny

       czytaj całość publikacji "Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny!!!"


       Składanie wniosków

       2014-08-08

       Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na okres zasiłkowy 2014/2015 można składać w terminie od 1 sierpnia 2014r.
       W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.
       W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada.

       Wnioski o ustalenie prawa do ZASIŁKU RODZINNEGO na okres zasiłkowy 2014/2015 można składać od 1 września 2014r.
       W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.
       W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 października do 30 listopada, ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

       Od 1 sierpnia 2014r. w GOPS w Wijewie można pobierać i składać wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach.


       Karta Dużej Rodziny

       2014-07-09

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od 16 czerwca rodziny posiadające troje lub więcej dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
       Taka karta ma uprawniać do zniżek w komunikacji publicznej, placówkach sportowych, muzeach, galeriach, parkach narodowych. Wykaz uprawnień przysługujących rodzinom wielodzietnym można znaleźć na stronach:
       www.mpips.gov.pl
       www.rodzina.gov.pl
       www.empatia.mpips.gov.pl

       Do korzystania z programu uprawnieni są wszyscy członkowie rodziny wielodzietnej:

       1) rodzic (rodzice), – przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka;
       2) małżonek rodzica;
       3) dziecko, – przez które rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą, oraz osobę, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.).
       Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu, co najmniej troje dzieci:
       1) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
       2) w wieku do ukończenia 25. roku życia – w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej;
       3) bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

       Jakie dokumenty należy złożyć?

       1. Wniosek o wydanie karty (można pobrać w pok. nr 5 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie lub na stronie internetowej https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny ).
       2. W przypadku rodzica oraz małżonka rodzica dokument potwierdzający tożsamość;
       3. W przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
       4. W przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
       5. W przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
       6. W przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
       7. W przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

       Gdzie należy składać wnioski?

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, pokój nr 5
       Dodatkowe informacje można uzyskać:
       tel. 65 549 40 16

       Dołączone pliki:


       USTALENIE I WYPŁATA ZASIŁKÓW DLA OPIEKUNÓW

       2014-05-14

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, iż z dniem 15.05.2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U z dnia 30 kwietnia 2014r., poz. 567)

       Celem ustawy z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów jest realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 grudnia 2013r. (sygn. akt K 27/13), w którym Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1548) jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

       Zasiłek dla opiekuna, w kwocie 520 zł, będzie przysługiwał osobie, jeżeli decyzja o przyznaniu jej prawa do świadczenia pielęgnacyjnego wygasła z mocy prawa z dniem 1 lipca 2013r.,na podstawie uznanego za niekonstytucyjny art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw.

       Zasiłek dla opiekuna przysługiwać będzie:
       1) za okresy od dnia 1 lipca 2013r. do 14.05.2014r., w których osoba spełniała warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie o świadczeniach w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012r. (wraz z odsetkami ustalonymi w wysokości odsetek ustawowych, które przysługują do dnia wejścia w życia ustawy),
       2) od 15.05.2014r., jeżeli osoba spełnia warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012r.

       Zasiłek dla opiekuna nie będzie przysługiwał za okresy, w których:
       a) osobie ubiegającej się o zasiłek dla opiekuna zostało ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego lub
       b) na osobę wymagającą opieki innej osobie zostało ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego.

       Zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca pracy lub posiadanie statusu bezrobotnego w okresie od dnia 1.07.2013r. do dnia złożenia wniosku o ustalenie zasiłku dla opiekuna nie ma wpływu na uprawnienie do zasiłku dla opiekuna.

       W przypadku gdy o zasiłek dla opiekuna ubiegają się rolnicy, małżonkowie rolników lub domownicy, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników świadczenie to przysługuje odpowiednio:
       1) rolnikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego;
       2) małżonkom rolników lub domownikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego albo wykonywania przez nich pracy w gospodarstwie rolnym.

       Zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego lub zaprzestanie wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym potwierdza się stosownym oświadczeniem złożonym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia". Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (art. 3 ust. 2).

       Postępowanie w sprawie ustalenia prawa do zasiłku dla opiekuna organ ustalający prawo do świadczeń pielęgnacyjnych (organ właściwy, w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych, lub marszałek województwa), zwany dalej „organem”, wszczynać będzie na wniosek osoby ubiegającej się o zasiłek dla opiekuna.

       Prawo do zasiłku dla opiekuna ustalane będzie na czas nieokreślony, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane na czas określony.

       Przy ustalaniu prawa do zasiłku dla opiekuna, organ będzie się zwracał do Kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego w miejscu sprawowania opieki, w celu potwierdzenia faktu sprawowania opieki przez osobę ubiegającą się o zasiłek dla opiekuna. Aktualizacja wywiadu przeprowadzana będzie co 6 miesięcy.

       Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku dla opiekuna można składać
       w terminie od 15 maja 2014r. do 15 września 2014 r.
       w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie, ul. Parkowa 1
       od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00


       Od 1 maja 2014r. wyższe ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

       2014-05-14

       1 maja 2014r. weszła w życie ustawa z dnia 24 kwietnia 2014r. o zmianie ustawy
       o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 30 kwietnia 2014r. poz. 559), której celem jest podniesienie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013r. poz. 1456 ze zm.).

       Świadczenie pielęgnacyjne będzie przysługiwać w wysokości:
       - 800 zł miesięcznie w okresie od dnia 1 maja 2014r. do dnia 31 grudnia 2014r.
       - 1200 zł miesięcznie w okresie od dnia 1 stycznia 2015r. do 31 grudnia 2015r.
       - 1300 zł miesięcznie od dnia 1 stycznia 2016r.

       W/w ustawa wprowadza również mechanizm corocznej waloryzacji świadczenia, począwszy od 2017r. Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego będzie ogłaszał wysokości świadczenia pielęgnacyjnego na następny rok kalendarzowy w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w terminie do dnia 15 listopada każdego roku.


       Spotkanie seniorów Gminy Wijewo

       2014-01-16

       Coroczne spotkanie seniorów Gminy Wijewo odbyło się 14.01.2014r. w Sali Domu Kultury w Brennie. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wijewie przybyło ok. 150 osób w wieku emerytalnym.

       czytaj całość publikacji "Spotkanie seniorów Gminy Wijewo"

       Dołączona galeria:

       Spotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy Wijewo

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


        Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki

        2013-12-06

        Wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego - w załączeniu

        Dołączone pliki:


        Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego

        2013-12-02

        W załączeniu ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi.

        Dołączone pliki:


        Projekt

        2013-12-02

        W ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Komputerowe dla Osób Niepełnosprawnych", odbędą się bezpłatne 70- godzinne szkolenia z zakresu obsługi komputera na poziomie ECDL START.

        Projekt skierowany jest do osób które:
        1. zamieszkują teren województwa wielkopolskiego,
        2. posiadają określony stopień niepełnosprawności,
        3. są bezrobotne lub są zatrudnione na umowie (etat lub zlecenie) poza sferą budżetową
        4. są w wieku 18 – 64 lat.

        Więcej informacji na temat projektu w załącznikach

        Dołączone pliki:


        Projekt „Zmiana na dobre”

        2013-12-02

        W ramach projektu "Zmiana na dobre" odbędą się kursy w trzech specjalizacjach:
        1. specjalista ds windykacji
        2. specjalista ds kadr i płac
        3. specjalista ds zamówień publicznych

        Projekt skierowany jest dla:
        1. pracowników pow. 50 r. ż. zatrudnionych w wielkopolskich przedsiębiorstwach przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne*
        2. osób samozatrudnionych pow. 50 r. ż. działających na terenie Wielkopolski przechodzących procesy modernizacyjne i adaptacyjne

        Więcej informacji na temat projektu w załącznikach

        Dołączone pliki:


        III edycja Konkursu fotograficznego "Wielkopolska rodzina w obiektywie"

        2013-10-02

        Szanowni Państwo,

        Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie fotograficznym pn. „Wielkopolska rodzina w obiektywie” realizowanego pod hasłem „Moje rodzeństwo – Lubię to!”.

        czytaj całość publikacji "III edycja Konkursu fotograficznego "Wielkopolska rodzina w obiektywie""

        Dołączone pliki:


        Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie INFORMUJE:

        2013-07-19

        Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
        na okres zasiłkowy 2013/2014 będą przyjmowane od 1 sierpnia 2013r.

        czytaj całość publikacji "Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie INFORMUJE:"


        INFORMACJA

        2013-07-19

        Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od 01.01.2014r. KASA w Urzędzie zostanie ZAMKNIĘTA.

        czytaj całość publikacji "INFORMACJA"


        Zmiany w „becikowym”

        2013-03-18

        Od 1 stycznia 2013 r. prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, uzależnione jest od kryterium dochodowego, które wynosi 1922 zł miesięcznie
        w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 15 listopada 2012 r. poz. 1255).

        czytaj całość publikacji "Zmiany w „becikowym”"


        Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie - Zmiany w przepisach dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego

        2013-03-18

        Z dniem 1 stycznia 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (DZ. U. z 2012 r., poz. 1548), która wprowadza nowe warunki nabywania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego oraz nowe świadczenie – specjalny zasiłek opiekuńczy.

        czytaj całość publikacji "Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie - Zmiany w przepisach dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego"


        Spotkanie seniorów Gminy Wijewo

        2013-02-20

        Coroczne spotkanie seniorów Gminy Wijewo odbyło się 12.02.2013r. na Sali Wiejskiej w Wijewie. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wijewie przybyło ok. 170 osób w wieku emerytalnym. W części artystycznej znakomicie zaprezentowały się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wijewie przygotowane przez wychowawców: P. Magdalenę Wojciech i P. Barbarę Domagała. Najlepsze życzenia seniorom złożyli zaproszeni goście: wójt Ireneusz Zając, przewodniczący rady Stanisław Kasperski oraz proboszcz naszej parafii Ks. Kanonik Kazimierz Pachciarz. Zaproszeni goście miło spędzili czas na pogawędkach przy kawie i cieście.

        Barbara Kasperska

        Dołączona galeria:

        zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


         Życzenia

         2012-12-22

         ...

         czytaj całość publikacji "Życzenia"

         Dołączone pliki:


         Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego.

         2012-12-18

         Spis placówek w załączniku.

         Dołączone pliki:


         WYPŁATA ŚWIADCZEŃ

         2012-11-25

         WYPŁATA ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
         ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2012 R. NASTĄPI W DNIU 21 GRUDNIA 2012 R.(PIĄTEK) OD GODZINY 9:00–13:30.


         Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie

         2012-08-30

         Od 01 sierpnia 2012r. wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach - dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne - można pobierać i składać w siedzibie GOPS w Wijewie

         czytaj całość publikacji "Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie"

         Dołączone pliki:


         UWAGA !!!

         2012-08-30

         czytaj całość publikacji "UWAGA !!!"


         BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

         2012-08-29

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że w dniu 7 września 2012r. prawnicy z Fundacji Familijny Poznań będą udzielać bezpłatnych porad prawnych w siedzibie GOPS w Wijewie.

         czytaj całość publikacji "BEZPŁATNE PORADY PRAWNE"

         Dołączone pliki:


         Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r.

         2012-08-28

         Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę do ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz. U. poz. 959), od 1 listopada 2012 r. podwyższone zostaną kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

         czytaj całość publikacji "Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r."


         Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r.

         2012-07-02

         Rada Ministrów w dniu 25 czerwca 2012 r. przyjęła uchwałę Nr 104/2012 w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 28 czerwca 2012 r., poz. 732).

         czytaj całość publikacji "Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r."


         Przedłużenie terminu składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

         2012-06-12

         Termin do składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r., został przedłużony do dnia 30 czerwca 2012r.


         Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

         2012-05-21

         Rada Ministrów 9 maja 2012 r. przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 18 maja 2012 r., poz. 551).

         czytaj całość publikacji "Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne."

         Dołączone pliki:


         Bank Żywności 2012. Informacja dla osób ubiegających się o pomoc

         2012-03-09

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie wraz ze Związkiem Stowarzyszeń Bank Żywności z siedzibą w Lesznie realizuje program „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej ” (PEAD 2012) - Bank Żywności . Z programu mogą korzystać osoby, które spełniają warunki art.5, art. 7 i art. 8 ustawy o pomocy społecznej (...) czytaj całość w załączniku Nr 1

         Dołączone pliki:


         Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

         2012-01-09

         Z dniem 1 stycznia 2012 weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

         czytaj całość publikacji "Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne"

         Dołączone pliki:


         Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

         2011-10-11

         Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Uchwała przewiduje, że osoby mające w listopadzie lub grudniu 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób. W dniu 4 października 2011 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji, wskazanego wyżej, rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy). Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (nie został określony wzór takiego wniosku co oznacza, że jego forma jest dowolna). Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 października 2011 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. będzie przyznane po 31 października 2011 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania. Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

         Dołączone pliki:


         Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie

         2011-07-28

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje także, że od 01 sierpnia 2011r. wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach - dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne - można pobierać i składać w siedzibie GOPS w Wijewie w poniedziałek 7.30. – 15.30 oraz wtorek – piątek 7.30. -15.00. Formularz wniosku do pobrania - patrz załącznik Nr 1.

         Dołączone pliki:


         Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych

         2011-07-28

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy, tj. od 01.11.2011 r. do 31.10.2012 r. będą przyjmowane od 01.09.2011 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie ul. Parkowa 1 pokój nr 5 w poniedziałek 7.30. – 15.30, wtorek – piątek 7.30. -15.00.
         W przypadku złożenia wniosku z pełną dokumentacją w okresie od 01.09.2011 r. do 30.09.2011 r. świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad 2011 r. zostaną wypłacone do dnia 30.11.2011 r. W przypadku złożenia wniosku z pełną dokumentacją od 01.10.2011 r. do 30.11.2011 r. świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad 2011r. zostaną wypłacone w terminie do 31.12.2011 r.


         Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego

         2011-07-28

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od dnia 01 sierpnia 2011 r. będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2011/2012 . Wnioski można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie ul. Parkowa 1 pokój nr 5 w poniedziałek 7.30. – 15.30, wtorek – piątek 7.30. -15.00
         W przypadku złożenia wniosku o świadczenia z Funduszu alimentacyjnego wraz z dokumentami na nowy okres świadczeniowy do dnia 31 sierpnia 2011r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2011r. Natomiast w przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2011 r. do dnia 31 października 2011r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2011r.


         Komunikat przypominający o zmianach od 1 stycznia 2012 r. zasad ustalania prawa do świadczeń rodzinnych związanych z urodzeniem dziecka

         2011-07-28

         Od 1 stycznia 2012 r., prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, ponownie uzależnione będzie od przedstawienia przez osobę ubiegającą się zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (przepisy ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców nie przewidują możliwości zastąpienia ww. zaświadczenia oświadczeniem). Wzór powyższego zaświadczenia określony jest we wchodzącym w życie 1 stycznia 2012 r. rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 14 września 2010 r. w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie pod tą opieką (Dz. U. z 2010 r., Nr 183, poz. 1234). Podstawa prawna: -art. 9 i art. 15 b ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), - art. 3 ustawy z dnia 5 marca 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, poz. 301).


         „Niebieska Linia” pomaga ofiarom przemocy

         2011-01-28

         Doświadczasz przemocy domowej i szukasz wsparcia w trudnej sytuacji? Jesteś świadkiem rodzinnego dramatu i chcesz pomóc ofiarom? Wystarczy wybrać numer 0801-12-00-02, by skontaktować się z psychologami i prawnikami. Konsultanci Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” codziennie pomagają w zmianie życia każdemu, kto chce uwolnić się od przemocy. Więcej informacji na stronie www.niebieskalinia.info


         POMOC DLA POWODZIAN

         2010-05-25

         W dniu 31 maja 2010r. od godz.10.00 do 16.00 na terenie gminy Wijewo odbędzie się zbiórka:
         - wody pitnej niegazowanej,
         - żywności o przedłużonej trwałości,
         - środków czystości,
         - worków do piasku
         Zbiórka odbędzie się :
         Zaborówiec - w Domu Kultury.
         Potrzebowo – budynek po byłej szkole
         Brenno – Dom Kultury /wejście od strony jeziora
         Radomyśl i Przylesie – świetlica wiejska
         Wijewo – w remizie OSP
         Miastko – u P.Ryszarda Woźniaka.


         Zmiana w świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka

         2010-04-07

         W dniu 31.03.2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 marca 2010r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, poz. 301), która oprócz nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, wprowadza przepisy przejściowe w zakresie zasad ustalania prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe). (...) Czytaj całość w zał. nr 1.

         Dołączone pliki:         wstecz-aktualneWstecz (powrot do biezacych publikacji z menu "Aktualności")

         przejdź do góry...

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie. ul.Parkowa 1, 64-150 Wijewo, tel. (65)549-40-16

         Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji