Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"

Praca dla asystenta rodziny na zastępstwo

Data publikacji: 2020-07-25

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje kandydata na stanowisko ASYSTENTA RODZINY na 1/2 etatu na zastępstwo.

Załączniki:

 1. Ogłoszenie o naborze (plik pdf 71KB)

INFORMACJA O TERMINACH SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES ŚWIADCZENIOWY 2020/202

Data publikacji: 2020-07-20

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, o możliwości składania wniosków o przyznanie:

- Zasiłku rodzinnego
- Świadczeń z funduszu alimentacyjnego
- Świadczenia Dobry Start (300+)

Wnioski można składać w formie:
- elektronicznej - już od 1 lipca 2020 r. (za pomocą: PUE ZUS, bankowości elektronicznej czy za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl)
- tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2020 r. w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie.

Z uwagi na trwający stan epidemii Covid-19 zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej.


Czytaj całość publikacji "INFORMACJA O TERMINACH SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES ŚWIADCZENIOWY 2020/202"

Ważna informacja dla osób pobierających świadczenie 500+

Data publikacji: 2020-06-26

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie przypomina, że w 2020r. nie będzie naboru nowych wniosków o świadczenie 500+. Aktualnie każdy kto pobiera świadczenie 500+ ma to świadczenie przyznane do 31.05.2021r.

Wnioski o w/w świadczenie przyjmowane będą dopiero w 2021r.

- od 1 lutego 2021 - drogą elektroniczną,
- od 1 kwietnia 2021- drogą tradycyjną.

logo

Bezpłatna linia wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego dla seniorów, osób w kryzysie psychicznym i osób doświadczającej pomocy

Data publikacji: 2020-05-14

Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu - w związku z trwającym stanem epidemii uruchomił linię wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Porady udzielane są bezpłatnie.

Ze wsparcia mogą skorzystać :
- osoby starsze ( Wsparcie dla seniorów obsługiwane jest przez Fundację ORCHidea. )
- osoby w kryzysie psychicznym (Wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich rodzin obsługiwane jest przez Stowarzyszenie Osób i Rodzin Na Rzecz Zdrowia Psychicznego Zrozumieć i Pomóc)
- osoby doświadczające przemocy (Wsparcie dla osób doświadczających przemocy obsługiwane jest przez Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej (PCPS).

Wielkopolska INFOlinia Wsparcia dostępna jest w godzinach od 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu pod wskazanymi w załącznikach numerami telefonów lub adresami e-mail.
Infolinia - KRYZYSInfolinia - PRZEMOCInfolinia - SENIORZY

10 kwietnia 2020r. biuro GOPS w Wijewie będzie nieczynne

Data publikacji: 2020-04-09

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2020r. (piątek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie będzie nieczynny .

Za utrudnienia przepraszamy.

Życzenia wielkanocne

Data publikacji: 2020-04-09

logo

Zajęcia komputerowe dla seniorów zawieszone do odwołania

Data publikacji: 2020-03-24

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 i w trosce o bezpieczeństwo uczestników informujemy, że zajęcia komputerowe w ramach projektu Cyfrowa Wielkopolska dla Seniorów 65 + zostają zawieszone na dalszy okres do odwołania. Będziemy informować o ponownym wznowieniu zajęć.

Szanowni mieszkańcy Gminy Wijewo

Data publikacji: 2020-03-16

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie Państwa i Pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie , od 16 marca br. w naszym Ośrodku będą obowiązywać następujące zasady funkcjonowania:

- Pracownicy Ośrodka pracują w dotychczas obowiązujących godzinach, jednak nie będzie odbywała się BEZPOŚREDNIA obsługa osób wymagających pomocy
- osoby, które muszą załatwić sprawę w Ośrodku proszone są w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 65 549 40 16,
- zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw: telefonicznie, pocztą elektroniczną pod adresem: gopswijewo@wp.pl , platformę e-PUAP, pocztą tradycyjną,
- obsługa interesantów odbywała będzie się wyłącznie w sprawach pilnych, na parterze holu głównego Urzędu Gminy Wijewo, na którym będzie prowadzona ograniczona obsługa,
- pracownicy Ośrodka pozostają do Państwa dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny,
- Informujemy , że wypłata świadczeń i zasiłków będzie odbywała się zgodnie z planem.

Dziękujemy za zrozumienie!

APEL O WSPARCIE DLA SENIORÓW

Data publikacji: 2020-03-16

Szanowni Państwo,

Wiemy, z doświadczeń innych krajów, że Seniorzy jako grupa społeczna, są osobami najbardziej podatnymi na zarażenie koronawirusem. Wiemy też, że w przypadku zarażenia konsekwencje mogą być bardzo poważne. Dlatego musimy maksymalnie chronić ich przed tym niebezpieczeństwem.

Starsze osoby w miarę możliwości powinny unikać wychodzenia na zewnątrz lub minimalizować liczbę takich wyjść.
Dlatego zwracam się do Państwa z apelem: zastanówcie się, czy w waszym otoczeniu, na waszej ulicy, mieszka osoba starsza, która potrzebuje pomocy. Idąc na zakupy, zaoferujcie pomoc. Okażmy solidarność z naszymi sąsiadami. Dziś może mieć ona dla nich kluczowe znaczenie.

Informuję że osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji i nie mogą liczyć na pomoc rodziny, ani sąsiadów powinny zgłaszać potrzebę wsparcia telefonicznie pod numer telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie 65-549-40-16

Wójt Gminy Wijewo
Mieczysław Drożdżyński

Uwaga Seniorzy !

Data publikacji: 2020-03-16

Jeśli jesteś osobą starszą, to znaczy że jesteś w grupie najbardziej narażonej na infekcje. W związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór zaleceń, które pozwolą zminimalizować zagrożenie.

- Nie wychodź z domu bez wyraźnej przyczyny,
- Wszystkie sprawy urzędowe możesz załatwić drogą elektroniczną. Jeśli nie masz dostępu do internetu, poproś kogoś z rodziny. Jeśli nie są to sprawy pilne, załatw je w późniejszym terminie.
- Zakupy powierz komuś z rodziny. Jeśli jesteś samotny, poproś sąsiada. Nie dawajcie pieniędzy na zakupy osobom, których nie znacie!
- Unikaj kontaktu z dziećmi i młodzieżą, którzy mogą przechodzić koronawirusa bezobjawowo, jednocześnie zarażając innych,
- Unikaj kontaktu z osobami, które są w trakcie kwarantanny
lub które w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z jednego z krajów,
w którym występuje koronawirus.
- Nie dotykaj klamek, powierzchni ogólnodostępnych. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie,
- Chcąc uchronić się przed koronawirusem zadbaj o podstawy higieny , takie jak częste mycie rąk . Wirus znajdujący się na dłoniach ginie podczas ich dokładnego mycia. Należy używać wody z mydłem, a jeżeli nie mamy do nich dostępu - płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%),
- Jeśli zaobserwujesz u siebie występowanie, któregoś z objawów, tj. kaszlu, trudności w oddychaniu, gorączki czy ogólnego osłabienia, bezzwłocznie powiadom telefonicznie
- Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lesznie 65-529-37-21
- Telefon alarmowy do Sanepidu w Lesznie 603-687-942


GOPS Wijewo

Informacja w sprawie obowiązku ponoszenia przez wnioskodawcę opłaty za drugi rodzaj Karty Dużej Rodziny

Data publikacji: 2020-03-06

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku wnioskodawca ponosi opłatę za domówienie drugiego rodzaju Karty Dużej Rodziny.
Co do zasady Karta przyznawana jest bezpłatnie.
Opłatę należy wnieść w sytuacji, gdy właściciel posiada ważną Kartę i chce do tej posiadanej Karty domówić jej drugą formę np. posiada kartę w formie tradycyjnej (plastikowej) i wnioskuje o kartę elektroniczną (aplikacja na telefon).
Przyznanie drugiej formy Karty podlega opłacie w wysokości 9,21 zł za każdą domówioną Kartę (kwota ta nie podlega waloryzacji).

Opłatę za wydanie Kart należy wnieść na rachunek bankowy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie.


"Kryzysownik "- informator dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich

Data publikacji: 2020-03-04

Zachęcamy do zapoznania się informatorem dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Kryzysownik zawiera wskazówki jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego i dokąd zwrócić się o pomoc.

Informator został opracowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc".


Prezentacja w formacie PDF do pobrania poniżej

Załączniki:

 1. Kryzysownik (plik pdf 552KB)

Życzenia świąteczne

Data publikacji: 2019-12-23

logo

Uwaga ! Zmiana godzin pracy GOPS w Wijewie

Data publikacji: 2019-10-02

Informujemy, że dnia 01 listopada 2019 r. zmianie ulegną godziny pracy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie.

Harmonogram:

Poniedziałek 7.00 - 16.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 14.00

INFORMACJA O TERMINACH SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES ŚWIADCZENIOWY 2019/2020

Data publikacji: 2019-06-26

logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, o możliwości składania wniosków o przyznanie:

- Świadczeń wychowawczych w ramach programu "Rodzina 500+"
- Świadczeń z funduszu alimentacyjnego
- Świadczenia Dobry Start 300+
- Zasiłku rodzinnego

Wnioski można składać w formie:
- elektronicznej - już od 1 lipca 2019 r.
- tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2019 r.
w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie .

UWAGA!

Od 1 lipca 2019r. uprawnione do świadczenia z programu Rodzina 500+ będą wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019r.


Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 r., składają od 1 lipca 2019 r. jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.
W ten sposób otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.).

Terminy wypłat świadczeń

Data publikacji: 2019-06-26

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze 500+, na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami:

- w okresie lipiec - sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.
- we wrześniu 2019 r.oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.
- w październiku 2019r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.
- w listopadzie 2019r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 r.
- w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami:

- do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada br.,
- od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia,
- od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

(UWAGA! złożenie wniosku w miesiącu grudniu br. powoduje brak możliwości otrzymania przysługujących świadczeń rodzinnych za miesiąc listopad 2019 r.)

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia Dobry Start 300+ są przyjmowane do dnia 30 listopada danego roku. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie Dobry start złoży wniosek :

- do dnia 31 sierpnia ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 września.
- w okresie od 1 września do 30 listopada , ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku.

Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 - bez kryterium dochodowego

Data publikacji: 2019-06-03


logo

Od 1 lipca 2019r. zmienia się ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci i uprawnione do świadczenia z programu Rodzina 500+ będą wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny.

Wnioski o przyznanie wsparcia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej - od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej (przez bankowość elektroniczną, portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS) - od 1 lipca 2019 r.

Po 1 lipca należy złożyć jeden wniosek na wszystkie dzieci, nawet na te dzieci, które mają przyznane świadczenie do 30.09.2019r., na podstawie decyzji wydanej w 2018r.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od lipca br. wniosek należy złożyć w terminie do 30.09.2019 r.
W przypadku złożenia wniosku od 01.10.2019 r. świadczenie będzie przysługiwało odpowiednio od miesiąca złożenia wniosku.

Świadczenia 500 + będą przyznawane do 31 maja 2021r. w formie informacji o przyznaniu świadczenia. Po 1 lipca odstępuje się od wydania decyzji administracyjnej w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego, a informacja o przyznaniu będzie przekazana na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej. W przypadku braku adresu e-mail świadczeniobiorca może odebrać taką informację o przyznanym świadczeniu w organie rozpatrującym wnioski.

Przyjmowanie i wydawanie wniosków w formie tradycyjnej odbywać się będzie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie:

- w poniedziałki od godziny 7:30 do 17:30,
- od wtorku do piątku od godziny 7:30 do 15:00.

Załączniki:

 1. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (plik pdf 100KB)

Ogłoszenie - STAŻ

Data publikacji: 2019-03-21

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż dofinansowany przez urząd pracy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż na stanowisko ds. obsługi świadczeń wychowawczych (500+) i świadczeń rodzinnych.

Warunki:
- osoba zarejestrowana jako bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie
- wykształcenie wyższe lub średnie (preferowane ekonomiczne)
- uprzejmość, komunikatywność, sumienność i staranność
- umiejętność obsługi komputera

Osoby zainteresowane mogą składać podania w siedzibie GOPS w Wijewie
ul. Parkowa 1, 64-150 Wijewo
pokój nr 5 w godzinach od 7.30 do 15.00 do dnia 29 marca 2019r.
Więcej informacji pod nr telefonu 65-549-40-16

Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo

Data publikacji: 2019-02-15

Dnia 13 lutego b.r. jak co roku, z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Na salę wiejską w Brennie przybyli nasi mieszkańcy z Gminy Wijewo w wieku emerytalnym oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wijewo- Mieczysław Drożdżyński, Przewodnicząca Rady Gminy Wijewo- Maria Rąk oraz proboszcz Parafii Brenno- ksiądz Andrzej Sotek, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim seniorom. Wójt podkreślił fakt, iż najstarsze pokolenie ludzi jest skarbnicą wiedzy, doświadczeń, wspomnień - także na temat wydarzeń z historii naszej Gminy którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie.

W części artystycznej imprezy swoje umiejętności taneczne i aktorskie doskonale zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wijewa i Brenna pod okiem nauczycielek: D. Pytlik, M. Wojciech i M. Klamka. Gościnnie w przedstawieniu " Bajkowy ambaras " wystąpił p. Stanisław Wolniczak.

Jak co roku, uroczystość cieszyła się dużą popularnością- przebyło ok. 180 Seniorów z całej gminy, którzy mieli okazje spotkać się i porozmawiać przy kawie i ciepłym poczęstunku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie składa serdeczne podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół w Brennie i Szkoły Podstawowej w Wijewie oraz Paniom z Koła Gospodyń w Brennie za pomoc w organizacji poczęstunku.

Do zobaczenia za rok!
Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo

Życzenia

Data publikacji: 2018-12-21

logo

WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY

Data publikacji: 2018-12-03


Czytaj całość publikacji "WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY"

Załączniki:

 1. WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY (plik pdf 99KB)
 2. WNIOSEK O WYDANIE WIELKOPOLSKIEJ KARTY RODZINY (plik pdf 146KB)
 3. PROGRAM WKR - UCHWAŁA (plik pdf 62KB)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, informuje, że od 01.07.2018 r. jest realizatorem Rządowego Programu ,,Dobry Start

Data publikacji: 2018-07-19

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych,

- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie, ul. Parkowa 1.
- w poniedziałki w godzinach od 08.00 do 17.30 ,
- od wtorku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00.

Ponadto, w związku ze zbliżającym się okresem zasiłkowym 2018/2019 informujemy również, że wnioski o ustalenie prawa do:
- świadczeń rodzinnych
- funduszu alimentacyjnego
- świadczeń wychowawczych ( 500 +)
można składać od dnia 01.07.2018r. (elektronicznie), natomiast tradycyjnie (w wersji papierowej) od dnia 01.08.2018 r.

Terminy składania wniosków w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego 2018/2019

W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2018 roku .
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2018 roku do 31 października 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2018 roku .
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami od 01 listopada 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku .
Informujemy, że wysokość kryterium dochodowego oraz kwoty zasiłków pozostają bez zmian.

Terminy składania wniosków na fundusz alimentacyjny 2018/2019

W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2018 roku , ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2018 roku.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2018 roku , do dnia 30 września 2018 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2018 roku .
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały , jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725zł .

Terminy składania wniosków na świadczenia wychowawcze 2018/2019

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia 2018 roku przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października 2018 roku . Złożenie wniosku w okresie od 1 września do 30 września 2018 roku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada 2018 roku. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 października do 31 października 2018 roku przyznanie i wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2018 roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 30 listopada 2018 roku , ustalenie prawa do świadczenia oraz jego wypłata przysługuje od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia 2018 roku do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Dobry Start" dla ucznia

Data publikacji: 2018-06-12

logo


W dniu 30 maja 2018r. Rząd ustanowił program Dobry start , na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody.

Czytaj całość publikacji "Dobry Start" dla ucznia"

OGŁOSZENIE

Data publikacji: 2018-04-13

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż dofinansowany przez urząd pracy


Czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE"

Życzenia

Data publikacji: 2018-03-27

logo

SPOTKANIE SENIORÓW 2018

Data publikacji: 2018-01-30

W dniu 29 stycznia 2018 r. z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie odbyło się tradycyjne Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo.

Czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW 2018 "

SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018 SPOTKANIE SENIORÓW 2018

UWAGA!!!

Data publikacji: 2017-12-01

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BRENNIE ORAZ GOPS WIJEWO ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ ODZIEŻY, ZABAWEK, MASKOTEK UŻYWANYCH.

Czytaj całość publikacji "UWAGA!!!"

Załączniki:

 1. PLAKAT (plik pdf 46KB)

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE

Data publikacji: 2017-07-31

logo

Czytaj całość publikacji "TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE"

Załączniki:

 1. Informator - 500+ w pigułce (plik pdf 658KB)
 2. Plakat 500+ (plik pdf 6101KB)

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW - FUNDUSZ ALIMENTACYJNY I ŚWIADCZENIA RODZINNE

Data publikacji: 2017-07-31

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że
Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO oraz wnioski o ustalenie prawa do ZASIŁKU RODZINNEGO na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą przyjmowane
od 1 sierpnia 2017r.

Wnioski można pobierać i składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie
ul. Parkowa 1, pokój nr 5
w poniedziałki w godzinach od 08.00 do 17.30 ,
od wtorku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00.
- Terminy składania wniosków na fundusz alimentacyjny 2017/2018
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2017 roku.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2017 roku , do dnia 30 września 2017 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2017 roku .
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały , jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725zł .
Świadczenia są przyznawane na okres 12 miesięcy - od 01 paździenika do 30 września następnego roku.
- Terminy składania wniosków w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego 2017/2018
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2017 roku .
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2017 roku do 31 października 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2017 roku .
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami od 01 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku , ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku .
Informujemy, że wysokość kryterium dochodowego oraz kwoty zasiłków pozostają bez zmian.
Kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego to 674zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie , a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności kryterium wynosi 764zł.

PRZYPOMINAMY , ŻE DO WNIOSKÓW NIE TRZEBA DOŁĄCZAĆ ZAŚWIADCZEŃ Z URZĘDU SKARBOWEGO O DOCHODACH Z 2016r.

JEDYNIE PRZEDSIĘBIORCY ROZLICZAJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW O ZRYCZAŁTOWANYM PODATKU DOCHODOWYM OD NIEKTÓRYCH PRZYCHODÓW OSIĄGANYCH PRZEZ OSOBY FIZYCZNE (RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY LUB KARTA PODATKOWA)
OD NOWEGO OKRESU ZASIŁKOWEGO SĄ ZOBOWIĄZANI DO DOSTARCZENIA :
- Zaświadczenia naczelnika urzędu skarbowego , dotyczące członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne , zawierające informacje o : formie opłaconego podatku , wysokości przychodu , stawce podatku i wysokości opłaconego podatku .

Czysty Aniołek

Data publikacji: 2017-07-28

W czerwcu br Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie koordynował Akcję "Czysty Aniołek" ,która polegała na zbiórce środków czystości dla Podopiecznych naszego Ośrodka., w szczególności dla dzieci.
Zbiórkę prowadziliśmy przy pomocy Samorządowego Przedszkola w Wijewie, Szkoły Podstawowej w Wijewie oraz Zespołu Szkół w Brennie, gdzie dzieci i młodzież przynosiły mydła, szampony, pasty do zębów itp. Artykuły.
Dzięki ofiarności mieszkańców Naszej Gminy udało nam się zebrać środki czystości, którymi obdarowaliśmy 13 potrzebujących rodzin z terenu Gminy Wijewo.
Dziękujemy szkołom i przedszkolu za pomoc w organizacji zbiórki a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie i wielkie serce !Czysty AniołekCzysty Aniołek

Załączniki:

 1. Czysty Aniołek - PLAKAT (plik pdf 284KB)

AKCJA CZYSTY ANIOŁEK W GMINIE WIJEWO

Data publikacji: 2017-05-05

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Czysty Aniołek 2017, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły.

Czytaj całość publikacji "AKCJA CZYSTY ANIOŁEK W GMINIE WIJEWO"

AKCJA CZYSTY ANIOŁEK W GMINIE WIJEWO

VIVA SENIORZY!

Data publikacji: 2017-04-28

12-13 maja 2017 MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIEVIVA SENIORZY!VIVA SENIORZY!

Załączniki:

 1. VIVA SENIORZY! - program (plik docx 56KB)

Życzenia Wielkanocne

Data publikacji: 2017-04-13

logo

Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER

Data publikacji: 2017-02-23Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zaprasza na Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER
2014-2020


Czytaj całość publikacji "Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER"

Załączniki:

 1. Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER (plik pdf 903KB)
 2. Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego WRPO 2014+ (plik pdf 159KB)
 3. Drzwi Otwarte Punktu Kontaktowego PO WER 2014-2020 (plik pdf 252KB)

Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego.

Data publikacji: 2016-11-14

Spis palcówek w załączniku.

Załączniki:

 1. Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego. (plik pdf 75KB)

INFORMACJA ŚWIADCZENIA RODZINNE I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY 2016/2017

Data publikacji: 2016-08-19

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

Czytaj całość publikacji "INFORMACJA ŚWIADCZENIA RODZINNE I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY 2016/2017"

Przedsiębiorstwo społeczne - to się opłaca!

Data publikacji: 2016-07-21

Osoby bezrobotne, czy z niepełnosprawnością mają teraz szansę na stworzenie dla siebie miejsca
pracy. W ramach Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogą liczyć na wsparcie
specjalistów oraz pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej m.in. w ramach spółdzielni
socjalnej.

Załączniki:

 1. Przedsiębiorstwo społeczne - to się opłaca! (plik pdf 68KB)

Rodzina 500 +

Data publikacji: 2016-07-18

Informacja w sprawie programu Rodzina 500+

Załączniki:

 1. Rodzina 500 + (plik pdf 229KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA

Data publikacji: 2016-07-01

OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ dla Mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego

Czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA"

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA - szczegóły (plik doc 44KB)
 2. Plakat - SZUKAM DOMU! (plik odt 258KB)

Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+

Data publikacji: 2016-04-29

logoCzytaj całość publikacji "Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+"

Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+Ruszyły wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+

Program Rodzina 500 +

Data publikacji: 2016-03-25

Informujmy, że od 01 kwietnia 2016r. będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+.

Czytaj całość publikacji "Program Rodzina 500 +"

Instrukcja jak złożyć wniosek "Rodzina 500 plus" drogą on-line

Data publikacji: 2016-03-25

Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), ePUAP.

Czytaj całość publikacji "Instrukcja jak złożyć wniosek "Rodzina 500 plus" drogą on-line"

Załączniki:

 1. Jak złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej (plik pdf 1345KB)
 2. Jak złożyć wniosek za pośrednictwem PUE ZUS (plik pdf 813KB)
 3. Jak złozyć wniosek za pośrednictwem Emp@tii (plik pdf 1887KB)
 4. Jak złożyć wniosek za pośrednictwem E-puap (plik pdf 151KB)

Życzenia

Data publikacji: 2016-03-24

Obudź swój potencjał

Data publikacji: 2016-03-22

Wielkopolska Komenda Wojewódzka OHP prowadzi nabór kandydatów do projektu Obudź swój potencjał

Czytaj całość publikacji "Obudź swój potencjał"

Załączniki:

 1. Obudź swój potencjał - szczegóły (plik pdf 236KB)

SPOTKANIE SENIORÓW

Data publikacji: 2016-03-02

29 lutego 2016 roku z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie odbyło się spotkanie seniorów. Na spotkanie zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Gminy Wijewo w wieku emerytalnym tj.: kobiety urodzone do 31.03.1955 r. oraz mężczyźni urodzeni do 31.03.1950 r.

Czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW"

SPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓW

Rodzina 500 plus

Data publikacji: 2016-02-26

logo

Czytaj całość publikacji "Rodzina 500 plus"

Załączniki:

 1. Rodzina 500 plus- informator 1 (plik pdf 1896KB)
 2. Rodzina 500 plus - informator 2 (plik pdf 228KB)

Obudź swój potencjał

Data publikacji: 2016-02-25

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie zaprasza do udziału w programie "Obudź swój potencjał".

Czytaj całość publikacji "Obudź swój potencjał"

Załączniki:

 1. Obudź swój potencjał - plakat (plik pdf 139KB)

Składanie wniosków przez internet

Data publikacji: 2016-01-12

Od 1 stycznia 2016r. wnioski w sprawie świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, w sprawie Karty Dużej Rodziny lub w celu uzyskania pomocy społecznej można składać elektronicznie za pośrednictwem portalu www.empatia.mpips.gov.pl.

Czytaj całość publikacji "Składanie wniosków przez internet"

Świadczenie rodzicielskie

Data publikacji: 2016-01-12

Od 1 stycznia 2016 r. można nabyć prawo do nowego świadczenia rodzinnego - tj. świadczenia rodzicielskiego.
Prawo do świadczenia rodzicielskiego przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a żadne z rodziców dziecka nie posiada prawa do zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego.

Czytaj całość publikacji "Świadczenie rodzicielskie"

Złotówka za złotówkę

Data publikacji: 2016-01-12

Od 2016r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o świadczeniach rodzinnych , która wprowadzi nową zasadę ustalania prawa do zasiłku rodzinnego tzw. Złotówka za złotówkę.

Czytaj całość publikacji " Złotówka za złotówkę"

WYŻSZE ŚWIADCZENIA DLA RODZIN

Data publikacji: 2015-11-03

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje , iż od 1 listopada 2015 wzrosło kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego. Wzrosły także kwoty zasiłków rodzinnych oraz niektórych dodatków do zasiłku rodzinnego.

Czytaj całość publikacji "WYŻSZE ŚWIADCZENIA DLA RODZIN"

INFORMACJA

Data publikacji: 2015-08-26

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na okres zasiłkowy 2015/2016 można składać w terminie od 1 sierpnia 2015r.

Czytaj całość publikacji "INFORMACJA"

Załączniki:

 1. INFORMACJA - pełna treść (plik docx 12KB)

Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020

Data publikacji: 2015-07-16

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Czytaj całość publikacji "Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020"

Załączniki:

 1. Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (plik docx 48KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ dla Mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego

Data publikacji: 2015-04-23

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie ogłasza nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i rodziny zastępczej niezawodowej. Szkolenie w PCPR w Lesznie prowadzone jest według Programu PRIDE - Rodzinna Opieka Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Szczegóły w załączeniu.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE NA SZKOLENIA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ dla Mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego (plik pdf 824KB)

SPOTKANIE SENIORÓW

Data publikacji: 2015-02-05

W dniu 29.01.2015r. na Sali GOK w Wijewie odbyło się spotkanie seniorów w wieku emerytalnym z całej gminy. Impreza ta jest organizowana corocznie z inicjatywy Wójta Gminy Wijewo - Pana Ireneusza Zająca. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie przybyło około 170 osób.


Czytaj całość publikacji "SPOTKANIE SENIORÓW"

SPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓWSPOTKANIE SENIORÓW

Karta Dużej Rodziny

Data publikacji: 2015-01-06

Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania ze zniżek, m.in. w ramach ofert handlowych, kulturalnych, rekreacyjnych i transportowych na terenie całego kraju. Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny wg zasad określonych
w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014r., poz. 1863). Aktualny wykaz instytucji i firm oferujących zniżki znajduje się na stronie:
https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia?dzial=pliki

Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
1) w wieku do ukończenia 18 roku życia,
2) w wieku do ukończenia 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
a)szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
b)szkole wyższej - do końca roku akademickiego
-w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce zgodnie z oświadczeniem,
3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Więcej informacji w załączniku nr 1.

Załączniki:

 1. Informacja (plik pdf 53KB)
 2. Wniosek (plik pdf 107KB)

UWAGA!!!

Data publikacji: 2014-12-03

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BRENNIE ORAZ GOPS WIJEWO ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ ODZIEŻY UŻYWANEJ.

Czytaj całość publikacji "UWAGA!!!"

Załączniki:

 1. Plakat (plik doc 28KB)

Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny!!!

Data publikacji: 2014-11-12

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie zachęca wszystkich przedsiębiorców z gminy o włączenie się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny

Czytaj całość publikacji "Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny!!!"

Składanie wniosków

Data publikacji: 2014-08-08

Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na okres zasiłkowy 2014/2015 można składać w terminie od 1 sierpnia 2014r.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada.

Wnioski o ustalenie prawa do ZASIŁKU RODZINNEGO na okres zasiłkowy 2014/2015 można składać od 1 września 2014r.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 października do 30 listopada, ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

Od 1 sierpnia 2014r. w GOPS w Wijewie można pobierać i składać wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach.

Karta Dużej Rodziny

Data publikacji: 2014-07-09

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od 16 czerwca rodziny posiadające troje lub więcej dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
Taka karta ma uprawniać do zniżek w komunikacji publicznej, placówkach sportowych, muzeach, galeriach, parkach narodowych. Wykaz uprawnień przysługujących rodzinom wielodzietnym można znaleźć na stronach:
www.mpips.gov.pl
www.rodzina.gov.pl
www.empatia.mpips.gov.pl

Do korzystania z programu uprawnieni są wszyscy członkowie rodziny wielodzietnej:

1) rodzic (rodzice), - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka;
2) małżonek rodzica;
3) dziecko, - przez które rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą, oraz osobę, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.).
Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu, co najmniej troje dzieci:
1) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2) w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej;
3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Jakie dokumenty należy złożyć?

1. Wniosek o wydanie karty (można pobrać w pok. nr 5 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie lub na stronie internetowej https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny ).
2. W przypadku rodzica oraz małżonka rodzica dokument potwierdzający tożsamość;
3. W przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
4. W przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
5. W przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
6. W przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
7. W przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Gdzie należy składać wnioski?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie, pokój nr 5
Dodatkowe informacje można uzyskać:
tel. 65 549 40 16

Załączniki:

 1. Karta Dużej Rodziny - INFORMACJA (plik doc 31KB)
 2. Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny (plik doc 80KB)

Od 1 maja 2014r. wyższe ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

Data publikacji: 2014-05-14

1 maja 2014r. weszła w życie ustawa z dnia 24 kwietnia 2014r. o zmianie ustawy
o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 30 kwietnia 2014r. poz. 559), której celem jest podniesienie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013r. poz. 1456 ze zm.).

Świadczenie pielęgnacyjne będzie przysługiwać w wysokości:
- 800 zł miesięcznie w okresie od dnia 1 maja 2014r. do dnia 31 grudnia 2014r.
- 1200 zł miesięcznie w okresie od dnia 1 stycznia 2015r. do 31 grudnia 2015r.
- 1300 zł miesięcznie od dnia 1 stycznia 2016r.

W/w ustawa wprowadza również mechanizm corocznej waloryzacji świadczenia, począwszy od 2017r. Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego będzie ogłaszał wysokości świadczenia pielęgnacyjnego na następny rok kalendarzowy w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej Monitor Polski, w terminie do dnia 15 listopada każdego roku.

USTALENIE I WYPŁATA ZASIŁKÓW DLA OPIEKUNÓW

Data publikacji: 2014-05-14

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, iż z dniem 15.05.2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U z dnia 30 kwietnia 2014r., poz. 567)

Celem ustawy z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów jest realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 grudnia 2013r. (sygn. akt K 27/13), w którym Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1548) jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Zasiłek dla opiekuna, w kwocie 520 zł, będzie przysługiwał osobie, jeżeli decyzja o przyznaniu jej prawa do świadczenia pielęgnacyjnego wygasła z mocy prawa z dniem 1 lipca 2013r.,na podstawie uznanego za niekonstytucyjny art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw.

Zasiłek dla opiekuna przysługiwać będzie:
1) za okresy od dnia 1 lipca 2013r. do 14.05.2014r., w których osoba spełniała warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie o świadczeniach w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012r. (wraz z odsetkami ustalonymi w wysokości odsetek ustawowych, które przysługują do dnia wejścia w życia ustawy),
2) od 15.05.2014r., jeżeli osoba spełnia warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012r.

Zasiłek dla opiekuna nie będzie przysługiwał za okresy, w których:
a) osobie ubiegającej się o zasiłek dla opiekuna zostało ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego lub
b) na osobę wymagającą opieki innej osobie zostało ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego.

Zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca pracy lub posiadanie statusu bezrobotnego w okresie od dnia 1.07.2013r. do dnia złożenia wniosku o ustalenie zasiłku dla opiekuna nie ma wpływu na uprawnienie do zasiłku dla opiekuna.

W przypadku gdy o zasiłek dla opiekuna ubiegają się rolnicy, małżonkowie rolników lub domownicy, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników świadczenie to przysługuje odpowiednio:
1) rolnikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego;
2) małżonkom rolników lub domownikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego albo wykonywania przez nich pracy w gospodarstwie rolnym.

Zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego lub zaprzestanie wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym potwierdza się stosownym oświadczeniem złożonym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia". Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (art. 3 ust. 2).

Postępowanie w sprawie ustalenia prawa do zasiłku dla opiekuna organ ustalający prawo do świadczeń pielęgnacyjnych (organ właściwy, w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych, lub marszałek województwa), zwany dalej organem, wszczynać będzie na wniosek osoby ubiegającej się o zasiłek dla opiekuna.

Prawo do zasiłku dla opiekuna ustalane będzie na czas nieokreślony, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane na czas określony.

Przy ustalaniu prawa do zasiłku dla opiekuna, organ będzie się zwracał do Kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego w miejscu sprawowania opieki, w celu potwierdzenia faktu sprawowania opieki przez osobę ubiegającą się o zasiłek dla opiekuna. Aktualizacja wywiadu przeprowadzana będzie co 6 miesięcy.

Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku dla opiekuna można składać
w terminie od 15 maja 2014r. do 15 września 2014 r.
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wijewie, ul. Parkowa 1
od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.00

Spotkanie seniorów Gminy Wijewo

Data publikacji: 2014-01-16

Coroczne spotkanie seniorów Gminy Wijewo odbyło się 14.01.2014r. w Sali Domu Kultury w Brennie. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wijewie przybyło ok. 150 osób w wieku emerytalnym.

Czytaj całość publikacji "Spotkanie seniorów Gminy Wijewo"

Spotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy WijewoSpotkanie seniorów Gminy Wijewo

Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki

Data publikacji: 2013-12-06

Wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego - w załączeniu

Załączniki:

 1. Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki (plik pdf 75KB)

Projekt Zmiana na dobre

Data publikacji: 2013-12-02

W ramach projektu "Zmiana na dobre" odbędą się kursy w trzech specjalizacjach:
1. specjalista ds windykacji
2. specjalista ds kadr i płac
3. specjalista ds zamówień publicznych

Projekt skierowany jest dla:
1. pracowników pow. 50 r. ż. zatrudnionych w wielkopolskich przedsiębiorstwach przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne*
2. osób samozatrudnionych pow. 50 r. ż. działających na terenie Wielkopolski przechodzących procesy modernizacyjne i adaptacyjne

Więcej informacji na temat projektu w załącznikach

Załączniki:

 1. Szczegółowe informacje (plik pdf 55KB)
 2. Ulotka informacyjna (plik pdf 1276KB)

Projekt

Data publikacji: 2013-12-02

W ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Komputerowe dla Osób Niepełnosprawnych", odbędą się bezpłatne 70- godzinne szkolenia z zakresu obsługi komputera na poziomie ECDL START.

Projekt skierowany jest do osób które:
1. zamieszkują teren województwa wielkopolskiego,
2. posiadają określony stopień niepełnosprawności,
3. są bezrobotne lub są zatrudnione na umowie (etat lub zlecenie) poza sferą budżetową
4. są w wieku 18 - 64 lat.

Więcej informacji na temat projektu w załącznikach

Załączniki:

 1. Szczegółowe informacje (plik pdf 45KB)
 2. Ulotka informacyjna (plik pdf 987KB)

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego

Data publikacji: 2013-12-02

W załączeniu ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi.

Załączniki:

 1. Informacja - Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego (plik pdf 308KB)
 2. Plakat (plik pdf 212KB)

III edycja Konkursu fotograficznego "Wielkopolska rodzina w obiektywie"

Data publikacji: 2013-10-02

Szanowni Państwo,

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie fotograficznym pn. Wielkopolska rodzina w obiektywie realizowanego pod hasłem Moje rodzeństwo - Lubię to!.

Czytaj całość publikacji "III edycja Konkursu fotograficznego "Wielkopolska rodzina w obiektywie""

Załączniki:

 1. Formularz zgłoszeniowy (plik doc 139KB)
 2. Uchwała Nr 3892/2013 Zarządu Województwa Wielkopolskiego (plik pdf 27KB)
 3. REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Wielkopolska rodzina w obiektywie pod hasłem Moje rodzeństwo - Lubię to!. (plik pdf 60KB)
 4. Plakat (plik pdf 1628KB)

INFORMACJA

Data publikacji: 2013-07-19

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od 01.01.2014r. KASA w Urzędzie zostanie ZAMKNIĘTA.Czytaj całość publikacji "INFORMACJA"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie INFORMUJE:

Data publikacji: 2013-07-19

Wnioski na świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
na okres zasiłkowy 2013/2014 będą przyjmowane od 1 sierpnia 2013r.

Czytaj całość publikacji "Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie INFORMUJE:"

Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie - Zmiany w przepisach dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego

Data publikacji: 2013-03-18

Z dniem 1 stycznia 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (DZ. U. z 2012 r., poz. 1548), która wprowadza nowe warunki nabywania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego oraz nowe świadczenie - specjalny zasiłek opiekuńczy.

Czytaj całość publikacji "Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie - Zmiany w przepisach dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego"

Zmiany w becikowym

Data publikacji: 2013-03-18

Od 1 stycznia 2013 r. prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, uzależnione jest od kryterium dochodowego, które wynosi 1922 zł miesięcznie
w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 15 listopada 2012 r. poz. 1255).

Czytaj całość publikacji "Zmiany w becikowym"

Spotkanie seniorów Gminy Wijewo

Data publikacji: 2013-02-20

Coroczne spotkanie seniorów Gminy Wijewo odbyło się 12.02.2013r. na Sali Wiejskiej w Wijewie. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wijewie przybyło ok. 170 osób w wieku emerytalnym. W części artystycznej znakomicie zaprezentowały się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wijewie przygotowane przez wychowawców: P. Magdalenę Wojciech i P. Barbarę Domagała. Najlepsze życzenia seniorom złożyli zaproszeni goście: wójt Ireneusz Zając, przewodniczący rady Stanisław Kasperski oraz proboszcz naszej parafii Ks. Kanonik Kazimierz Pachciarz. Zaproszeni goście miło spędzili czas na pogawędkach przy kawie i cieście.

Barbara Kasperska
zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Życzenia

Data publikacji: 2012-12-22

Czytaj całość publikacji "Życzenia"

Załączniki:

 1. POBIERZ - Życzenia (plik pdf 147KB)

Placówki zapewniające miejsca noclegowe i ciepłe posiłki dla osób potrzebujących na terenie powiatu leszczyńskiego.

Data publikacji: 2012-12-18

Spis placówek w załączniku.

Załączniki:

 1. Spis placówek (plik pdf 75KB)

WYPŁATA ŚWIADCZEŃ

Data publikacji: 2012-11-25

WYPŁATA ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2012 R. NASTĄPI W DNIU 21 GRUDNIA 2012 R.(PIĄTEK) OD GODZINY 9:00-13:30.

UWAGA !!!

Data publikacji: 2012-08-30Czytaj całość publikacji "UWAGA !!!"

Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie

Data publikacji: 2012-08-30

Od 01 sierpnia 2012r. wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach - dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne - można pobierać i składać w siedzibie GOPS w Wijewie

Czytaj całość publikacji "Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie"

Załączniki:

 1. Wniosek do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie (plik pdf 75KB)

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

Data publikacji: 2012-08-29

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że w dniu 7 września 2012r. prawnicy z Fundacji Familijny Poznań będą udzielać bezpłatnych porad prawnych w siedzibie GOPS w Wijewie.

Czytaj całość publikacji "BEZPŁATNE PORADY PRAWNE"

Załączniki:

 1. plakat (plik pdf 1673KB)

Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r.

Data publikacji: 2012-08-28

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę do ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz. U. poz. 959), od 1 listopada 2012 r. podwyższone zostaną kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

Czytaj całość publikacji "Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r."

Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r.

Data publikacji: 2012-07-02

Rada Ministrów w dniu 25 czerwca 2012 r. przyjęła uchwałę Nr 104/2012 w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 28 czerwca 2012 r., poz. 732).

Czytaj całość publikacji "Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r."

Przedłużenie terminu składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-06-12

Termin do składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r., został przedłużony do dnia 30 czerwca 2012r.

Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Data publikacji: 2012-05-21

Rada Ministrów 9 maja 2012 r. przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 18 maja 2012 r., poz. 551).

Czytaj całość publikacji "Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne."

Załączniki:

 1. Wniosek (plik pdf 39KB)

Bank Żywności 2012. Informacja dla osób ubiegających się o pomoc

Data publikacji: 2012-03-09

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie wraz ze Związkiem Stowarzyszeń Bank Żywności z siedzibą w Lesznie realizuje program Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej (PEAD 2012) - Bank Żywności . Z programu mogą korzystać osoby, które spełniają warunki art.5, art. 7 i art. 8 ustawy o pomocy społecznej (...) czytaj całość w załączniku Nr 1

Załączniki:

 1. Bank Żywności 2012. Informacja dla osób ubiegających się o pomoc (plik pdf 50KB)

Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-01-09

Z dniem 1 stycznia 2012 weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Czytaj całość publikacji "Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne"

Załączniki:

 1. Wniosek (plik pdf 40KB)

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2011-10-11

Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Uchwała przewiduje, że osoby mające w listopadzie lub grudniu 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób. W dniu 4 października 2011 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji, wskazanego wyżej, rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy). Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (nie został określony wzór takiego wniosku co oznacza, że jego forma jest dowolna). Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 października 2011 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. będzie przyznane po 31 października 2011 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania. Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

Załączniki:

 1. Wniosek do pobrania (plik pdf 33KB)

Komunikat przypominający o zmianach od 1 stycznia 2012 r. zasad ustalania prawa do świadczeń rodzinnych związanych z urodzeniem dziecka

Data publikacji: 2011-07-28

Od 1 stycznia 2012 r., prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, ponownie uzależnione będzie od przedstawienia przez osobę ubiegającą się zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (przepisy ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców nie przewidują możliwości zastąpienia ww. zaświadczenia oświadczeniem). Wzór powyższego zaświadczenia określony jest we wchodzącym w życie 1 stycznia 2012 r. rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 14 września 2010 r. w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie pod tą opieką (Dz. U. z 2010 r., Nr 183, poz. 1234). Podstawa prawna: -art. 9 i art. 15 b ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), - art. 3 ustawy z dnia 5 marca 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, poz. 301).

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego

Data publikacji: 2011-07-28

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że od dnia 01 sierpnia 2011 r. będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2011/2012 . Wnioski można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie ul. Parkowa 1 pokój nr 5 w poniedziałek 7.30. - 15.30, wtorek - piątek 7.30. -15.00
W przypadku złożenia wniosku o świadczenia z Funduszu alimentacyjnego wraz z dokumentami na nowy okres świadczeniowy do dnia 31 sierpnia 2011r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2011r. Natomiast w przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od 1 września 2011 r. do dnia 31 października 2011r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2011r.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych

Data publikacji: 2011-07-28

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy, tj. od 01.11.2011 r. do 31.10.2012 r. będą przyjmowane od 01.09.2011 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wijewie ul. Parkowa 1 pokój nr 5 w poniedziałek 7.30. - 15.30, wtorek - piątek 7.30. -15.00.
W przypadku złożenia wniosku z pełną dokumentacją w okresie od 01.09.2011 r. do 30.09.2011 r. świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad 2011 r. zostaną wypłacone do dnia 30.11.2011 r. W przypadku złożenia wniosku z pełną dokumentacją od 01.10.2011 r. do 30.11.2011 r. świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad 2011r. zostaną wypłacone w terminie do 31.12.2011 r.

Wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie

Data publikacji: 2011-07-28

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje także, że od 01 sierpnia 2011r. wnioski do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o wydanie zaświadczenia o dochodach - dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne - można pobierać i składać w siedzibie GOPS w Wijewie w poniedziałek 7.30. - 15.30 oraz wtorek - piątek 7.30. -15.00. Formularz wniosku do pobrania - patrz załącznik Nr 1.

Załączniki:

 1. Wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach (plik pdf 63KB)

POMOC DLA POWODZIAN

Data publikacji: 2010-05-25

W dniu 31 maja 2010r. od godz.10.00 do 16.00 na terenie gminy Wijewo odbędzie się zbiórka:
- wody pitnej niegazowanej,
- żywności o przedłużonej trwałości,
- środków czystości,
- worków do piasku
Zbiórka odbędzie się :
Zaborówiec - w Domu Kultury.
Potrzebowo - budynek po byłej szkole
Brenno - Dom Kultury /wejście od strony jeziora
Radomyśl i Przylesie - świetlica wiejska
Wijewo - w remizie OSP
Miastko - u P.Ryszarda Woźniaka.

Zmiana w świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka

Data publikacji: 2010-04-07

W dniu 31.03.2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 marca 2010r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, poz. 301), która oprócz nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, wprowadza przepisy przejściowe w zakresie zasad ustalania prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe). (...) Czytaj całość w zał. nr 1.

Załączniki:

 1. Zmiana w świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka (plik pdf 43KB)

Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"